uk
Стівен Пінкер

Просвітництво сьогодні. Аргументи на користь розуму, науки та прогресу

Berätta för mig när boken läggs till
För att kunna läsa den här boken överför filer i EPUB- eller FB2-format till Bookmate. Hur laddar jag upp en bok?
Люди чacтo зaбувaють пpo фaкти тa cтaтиcтичнi дaнi, пiддaючиcь впливу гучниx зaгoлoвкiв i cкaндaльниx пpoмoв. Пecимiзм, цинiзм i нiгiлiзм пуcтили мiцнe кopiння в cучacнoму cуcпiльcтвi. Пoлiтики чacтo cпeкулюють тим, щo вci ми живeмo у злидняx, aлe зaвтpa будe кpaщe. Кoгнiтивicт, пpoфecop Гapвapдcькoгo унiвepcитeту Cтiвeн Пiнкep пepeкoнує — ми вжe зapaз живeмo в нaйкpaщий пepioд cвiтoвoї icтopiї.
Den här boken är inte tillgänglig just nu
962 trycksidor
Har du redan läst den? Vad tycker du om den?
👍👎

Citat

  • Маша Чабанюкhar citeratför 2 år sedan
    Мислителі Просвітництва інтуїтивно відчували, що думка може складатися з матеріальних схем, — порівнювали ідеї з відбитками на воску, вібраціями струни та хвилями від човна. А деякі, як-от Гоббс, пропонували формулювання «розмірковування — не що інше, як розрахунок» у первісному значенні розрахунку як обчислення.
  • Маша Чабанюкhar citeratför 2 år sedan
    Принципи інформації, обчислення і контролю — це місток через прірву, що лежить між фізичним причинно-наслідковим світом та розумовим світом знання, інтелекту і мети
  • Маша Чабанюкhar citeratför 2 år sedan
    Проте лови та втеча — це не лише послідовності скорочень м’язів; вони зорієнтовані на певну мету. Лови можуть складатися з бігу, лазіння, стрибків чи нападу із засідки (залежно від обставин) — усього, що збільшує шанси запопасти здобич. Для втечі може знадобитися переховування, заклякання на місці чи рух зигзагом. І тут постає інша монументальна ідея ХХ століття, яку іноді називають кібернетикою, зворотним зв’язком чи контролем. Ця ідея пояснює, як фізична система може виявитися телеологічною, тобто мати рушій — призначення або цілі. Усе, що для цього потрібно, — спосіб відчувати стан (власний і стан середовища), уявлення про цільовий стан (чого система хоче, чого намагається досягти), здатність вирахувати різницю між поточним станом та цільовим і репертуар дій, що позначені своїми типовими ефектами. Якщо система здатна запускати дії, що зазвичай скорочують різницю між поточним станом і цільовим, кажуть, що вона прямує до цілей (і якщо світ достатньо прогнозований, вона їх досягне). Цей принцип було виявлено природним добором у формі гомеостазу, як-от тоді, коли наш організм регулює свою температуру за допомогою тремтіння і потіння. Коли люди відкрили цей принцип, то спроектували на його основі аналогові системи (термостати, круїз-контроль), а потім і цифрові системи, такі як програми для гри в шахи та автономні роботи.

I bokhyllorna

fb2epub
Dra och släpp dina filer (upp till fem åt gången)